Montované dřevěné rámové domy

CLT – TECHNOLOGIE

Stavba budov pomocí technologie „zelených“ domů si začala získávat velkou popularitu. Z tohoto důvodu se začali používat moderní technologie, které jsou bezpečné a umožňují vám stavět domy mnohem rychleji. Jednou takovou technologií jsou panely CLT, které se překládají jako „dokonale lepené dřevo“.

Panel má minimálně tři vrstvy lamel, které jsou k sobě slepeny. Charakteristickým rysem této technologie je směr vláken všech vrstev, protože by měl být striktně kolmý jeden na druhý, vytvoří se tím maximální stabilita materiálu a zabrání se deformaci během používání. Také v těchto lamelách jsou lepené prvky (desky a nosníky). Celá struktura stavby je společně slepena pomocí přírodního lepidla, díky tomu jsou všechny tyto panely šetrné k životnímu prostředí.

Výhody používání technologie CLT

Poté, co se na stavebních trzích objevila nová technologie využívající panely CLT, začala aktivně vytlačovat standardní materiály jako je beton, dřevo, kámen, kov, lepené nosníky. Velmi snadno se instaluje a splňuje všechny ukazatele kvality, spolehlivosti, bezpečnosti a ekologie. Oproti klasické konstrukci má dům z panelů CLT tyto výhody:

  • Žádné smrštění.
  • Vnější úpravu lze provést z jakéhokoli materiálu, včetně instalace clonících prvků.
  • Dům má vynikající nosnost, takže si můžete postavit dům až do 10 pater bez použití dalších materiálů.
  • Mají vysokou odolnost proti hoření.
  • Velký výběr dřeva pro vnější vrstvu panelu a povrchovou úpravu.
  • Nízká hmotnost, což umožňuje instalaci na lehký základ.
  • Schopnost rychle stavět, stejně jako provádět dokončovací práce, protože panely jsou vyráběny v továrně, a také nepotřebují vnější úpravu omítky.
  • Dům má větší boční odolnost proti zatížení než betonová budova.
  • To umožňuje domu, který je postaven podle této technologie, přežít jakékoli seismické třesy až do 7-8 bodů Richterovy stupnice.

Na základě těchto výhod je dům z panelů CLT nejen praktický, ale také bezpečný z hlediska konstrukce. Naše společnost nabízí rychlou výrobu panelů s použitím vysoce kvalitních přírodních a ekologických materiálů. U nás můžete ocenit všechny výhody používání domu pomocí této technologie.

Poskytujeme nejlepší služby v oboru,

měníme svět k lepšímu, aby byl váš život pohodlnější a bezpečnější.
Scroll to Top