Montované dřevěné rámové domy

LEPENÝ TRÁM

Zvláštní pozornost by měla být věnována lepeným trámovým domům. Na rozdíl od srubu má dům rovné povrchy. Proces stavby domu ze dřeva je rychlejší a snadnější, což výrazně zjednodušuje práci stavitelům, ale umožňuje získat krásný a velmi spolehlivý dům. Lepený trám je univerzální stavební materiál, který splňuje stavební požadavky pro individuální výstavbu se zachováním svých přirozených vlastností.

Při výrobě dřeva je řezivo podrobeno speciálnímu sušení, které poskytuje zvýšenou pevnost a odolnost proti změnám vlhkosti a teploty. Při výrobě se používají pouze přírodní materiály a zdravotně nezávadné lepidlo, které během výstavby a dalšího provozu neemituje toxické látky. V konečné verzi je povrch vnitřních i vnějších povrchů hladký a nevyžaduje další broušení nebo jiné zpracování.

Konstrukce domu nemá tendenci se smršťovat, deformovat a nebude podléhat praskání, což se stane hlavní výhodou každého jeho uživatele. Navíc další tepelně a zvukově izolační vlastnosti šetří klientům jejich provozní finance. Ochranná antiseptická impregnace chrání strukturu dřeva před výskytem hniloby a různých plísní. Stejně tak i před výskytem a hromaděním nežádoucí vlhkosti.

Vlastnosti výroby domu z lepených trámů

Při konstrukci se používá standardní obrobek, který výrazně zkracuje dobu výroby a instalaci. Nejrychlejším technologickým postupem pro dům z lepených nosníků jsou následující kroky:

  • Výběr tuhého dřeva, které se následně rozřeže na lamely a rozdělí se na frakce. Udělá se výběr vhodných lamel pro další použití.
  • V průběhu dvou týdnů se tyto vybrané lamely podrobí sušení.
  • Po vysušení jsou tyto lamely vzájemně spojeny a slepeny, následně se umístí pod lis a vyformují se do dřevěného trámu.
  • Po dokončení jsou trámy ošetřeny antiseptickým přípravkem, tak aby se získala nejen biologická bezpečnost, ale zejména ochrana před požárem.

Výhody objednání domu z lepených trámů

Stavba domu z lepených trámů má mnoho pozitivních recenzí nejen od stavebních společností, ale také od zákazníků, kteří využili služeb výroby a instalace takového domu. Mezi výhody patří:

  • Rychlost konstrukce díky přesné geometrii, která umožňuje rychlé sestavení.
  • Antiseptické vlastnosti, které zajišťují vysokou kvalitu doma bez ohledu na teplotu a zabraňují plísním a plísním.
  • Téměř žádné smrštění, které je pouze 1-2% na m2. Díky tomu je možné okamžitě navázat komunikaci a provést dekorace interiéru.
  • Dům má estetický vzhled díky možnosti vytvoření individuálního standardního projektu i použití přírodních materiálů.

Poskytujeme nejlepší služby v oboru,

měníme svět k lepšímu, aby byl váš život pohodlnější a bezpečnější.
Scroll to Top