Montované dřevěné rámové domy

Rámové domy

Rámový dům je prefabrikovaná budova, ve které je nosným prvkem rám. Nejčastěji je vyrobena z odolných dřevěných trámů a celá struktura domu – od stěn a podlah až po krokvový systém je pevně propojena. Rámové domy patří k montovaným budovám a jsou nejšetrnější k životnímu prostředí, pokud jde o složení použitých materiálů. Technologie rámu je energeticky nejúčinnější, protože stěny mezi rámovými prvky jsou zcela vyplněny izolací.

Stavba rámových domů nedávno získala celosvětový rozsah: montované budovy jsou velmi populární v Japonsku, Německu, Finsku, Francii, Spojených státech, Austrálii a postupně se rozšiřují do zbytku celého světa. Mnoho zemí dokonce zavádí rámové panelové domy pro realizaci v rámci svého národního bytového programu, protože splňují veškeré požadované stavební parametry a jsou nejlépe hodnoceny v poměru cena, kvalita, rychlost výstavby a bezproblémového provozu.

Hlavním důvodem proč se rozhodnout pro instalaci rámového domu je, že se můžete stěhovat již po několika týdnech od učinění objednávky. Délka dodání závisí na designu domu, typu půdy a svažitosti pozemku.
Rámové domy se staly nejběžnější technologií pro stavbu venkovských, příměstských obydlí, chalup a dalších nízkopodlažních domů po celém světě. Výroba rámového domu umožňuje dělat jednotlivé komponenty, jako jsou příčky, stěny, podlahy, střechy a další součásti, již přímo v továrně. To vše se provádí v souladu s projektovou dokumentací, která je vyvinuta pro každý konkrétní dům individuálně dle požadavků zákazníka. Díky rychlé montáži a instalaci lze rámový dům postavit kdykoli v roce, protože je zajištěn minimální počet mokrých prací. Ve výrobě přitom nezapomínáme na ochranu životního prostředí. 

Společnost EHG Invest nabízí svým klientům dodání jednopodlažních a dvoupodlažních domů a bungalovů. Díky svým zkušenostem a technologii je schopná připravit stavby i vícepodlažní, a to za velmi dostupných cen. Naši odborníci jsou připraveni vám pomoci s výběrem domu podle vámi zadaných parametrů a navrhnout ty nejlepší dodací podmínky. Chcete-li objednat, stačí se rozhodnout pro model a kontaktovat našeho specialistu, aby objasnil podrobnosti. Rámové domy od naší společnosti jsou nejlepší investicí a také možností, jak ušetřit na stavebních materiálech a čase. Vytvoříme skutečný komfort a pohodu pro každého klienta!

Vlastnosti rámových domů

Z fotografií rámových domů na našem webu můžete vidět, že téměř každý styl je vybrán v architektonickém stylu: od high-tech až po minimalismus. Budovy s panoramatickými okny, terasou, podkrovím, arkýř em jsou nejen krásné, ale také praktické. Majitelé rámových domů vědí, jak pohodlné je v nich bydlet.
Rámový dům se skládá z vrstev, které jsou uspořádány v našem provedení z vnitřní strany směrem ven takto: Sádrotřísková deska, tepelná izolace, horizontální spojení, OSB deska, paroizolační fólie, tepelná izolace, technicky vysušený dřevěný rám, difúzní membrána, cemetotřísková deska, kamenná vlna.

Stěny rámového domu mají vrstvenou strukturu. Základ je vyroben z dřevěného rámu, který je vyroben z hoblovaného řeziva, které prošlo technickým procesem sušení s maximálním obsahem vlhkosti 12-14%. Aby dům během svého provozu neztrácel vlastnosti, a abychom eliminovali tepelné mosty, je rám vyplněn nehořlavou izolací z kamenné vlny – univerzálním materiálem s vysokou tepelně izolační vlastností:

  • Čedič je šetrný k životnímu prostředí, odolný vůči vodě.
  • Izolace je odolná vůči hmyzu.
  • Izolace je nehořlavá.
  • Minerální vata dokonale udržuje provozní vlastnosti při jakékoli teplotě.

Vnější část rámu je tvořena difúzní membránou, která zajišťuje difúzi par a zároveň zajišťuje průchod vlhkosti. Poté jsou stěny obaleny cementotřískovou deskou, která je ekologickým a čistým materiálem neobsahující formaldehyd a další toxické složky a sloučeniny. Jako cementový prvek se používá obyčejný cement. Tato vnější deska je vyráběna lisováním ze směsi jehličnatých hoblin, minerálů, vody a portlandského cementu. To poskytuje domu další tuhost a ochranu před povětrnostními vlivy. Poslední vrstvou před finálním nanesením omítky či pokládce obkladu je tepelná izolace o tloušťce 5 cm.

Vnitřek rámu má parotěsnou izolaci, která chrání před hromadění kondenzátu, vnikání vlhkosti do rámů, jež se vytvářejí při různých teplotních extrémech vně i uvnitř místnosti. Poté se na ni nasadí deska OSB-3 o tloušťce 1 cm, což stavbě dodává diagonální tuhost. Aby se předešlo tepelným mostům a možnosti instalace inženýrských sítí, používá se vodorovná vazba s paprskem 4,5×4,5 cm s horizontální tepelnou izolací.

Při použití vnitřního obložení se používá sádrotřísková deska, která je odolná proti vlhkosti, je požárně odolná, dodává nám požární bezpečnost, biostabilitu, je trvanlivá, praktická, šetrná k životnímu prostředí a dodává domu vysokou strukturální pevnost. Při výrobě takové desky se používají jen vysoce kvalitní pryskyřice a lepidla.

Výhody rámových domů

Vzhledem k charakteristice výroby, rychlosti instalace a dalším výhodám je rámový dům považován za nejlepší volbu pro výstavbu příměstského, nízkopodlažního domu, pro klienty, kteří se nevrací domů jen o víkendu, ale plánují zde trvale každodenně žít. Naše společnost se zabývá výrobou energeticky úsporných domů pomocí moderních technologií a nabízí rychlou montáž budovy podle dokončeného projektu. Kompetentní výběr stavebních prvků a jejich součástí zajistí pohodlnou teplotu i za silných mrazů.

V naší továrně se vyrábějí části konstrukcí, které se potom dodávají a montují přímo na staveništi na předem připravenou základovou desku, a to pomocí jeřábu. Celá montáž standardně trvá 1-3 dny, dle složitosti dodávaného domu a typu pozemku. Díky výstavbě takového domu je majitel schopen výrazně ušetřit na klimatizaci, vytápění a dalších výdajích. Mimo to mají domy i další výhody:

  • Lehká konstrukce nevyžaduje těžké a drahé základy.
  • Inženýrské sítě se snadno maskují mezi panely.
  • Podlahové vytápění je instalováno spolu s anhydritovou nebo betonovou deskou.
  • Cena rámových domů je dostupná pro každého a nezatěžuje výrazně rozpočet.
  • Krátká doba výroby a instalace.

Naši řemeslníci používají ty nejlepší materiály, pokročilé technologie, organizují záruční opravy a poprodejní servis.

Poskytujeme nejlepší služby v oboru, změna světa k lepšímu, aby byl váš život pohodlnější a bezpečnější.

Poskytujeme nejlepší služby v oboru,

měníme svět k lepšímu, aby byl váš život pohodlnější a bezpečnější.
Scroll to Top